Forumteams.com !

Tam Versiyon: Beğendiğiniz Kitap Cümleleri
Şu Anda Arşiv Modunu Görüntülemektesiniz. Tam Versiyonu Görüntülemek İçin Buraya Tıklayınız.
Her kitabın içerisinde mutlaka can alıcı, kitabın ana fikrinin gizlendiği ve slogan haline gelmiş, önemli satırları vardır.

Beğendiğiniz kitap cümlelerini ve Alıntılarını bu başlık altında toplayalım arkadaşlar..  Gülümseme 

Nar Ağacı – Nazan Bekiroğlu; Bir sıkıntının geçeceğine duyulan güven ona dayanmanın tek çaresiydi.
Fyodor Mihailoviç Dostoyevski, Beyaz Geceler Adlı kitabından 

Böylesine güzel bir gökyüzünün altında, bu kadar kötü insan nasıl yaşayabiliyordu... - Dostoyevsk
O gün büsbütün güzeldi. Hiç yaşamamış şeyler gibi güzeldi. Hayatın eşiğinde, düşüncenin eşiğinde son bir defa gördüğümüz şeyler gibi güzeldi...

Ahmet Hamdi Tanpınar - Huzur
Beni hemen anlamalısın, çünkü ben kitap değilim, çünkü ben öldükten sonra kimse beni okuyamaz, yaşarken anlaşılmaya mecburum...
Oğuz Atay

Tehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay
"insanları genel anlamda seviyorum ama kimseye tahammülüm yok."

(bkz: tutunamayanlar)
İhtiras her şeyi affettirir; siz ise, bu bencilliğiniz ile hep kendinizi düşünüyorsunuz. Ivan Aleksandroviç Gonçarov – Oblomov
insanları yalan söyledikleri zaman dinlemeyi severim. olmak istedikleri, olamadıkları kişiyi anlatırlar.
- aylak adam- yusuf atılgan