Forumteams.com !

Tam Versiyon: İstanbul Depremine Yeterli Hazırlık Yapıldığını Düşünüyor Musunuz ?
Şu Anda Arşiv Modunu Görüntülemektesiniz. Tam Versiyonu Görüntülemek İçin Buraya Tıklayınız.
İstanbul depremine yeterli hazırlık yapıldığını düşünüyor musunuz ?

Ziyaretçi

Tek Dileğim Deprem Olmasın Eger olursa da Umarım Hiç Bir İnsana Hiç Bir Şey Olmasın Rabbim.
Bana göre kimsenin hazırlandığı falan yok hep medyaya oynanıyor 24 yılda neredeydiniz hepiniz? Şimdi mi aklınıza geldi hazırlanmak diye sorarlar insana.

umarım deprem olmadan tüm hazırlıklar tamamlanır.
(06-09-2023 Saat 14:53)Ziyaretçi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Sitemize Ücretsiz Olarak Üye Olmanız veya Giriş Yapmanız Gerekmektedir.Tek Dileğim Deprem Olmasın Eger olursa da Umarım Hiç Bir İnsana Hiç Bir Şey Olmasın Rabbim.

Korkulan deprem değil aslında, korkulan güçsüz yanlış yapılaşma ve olmaması gereken kalitesiz binalar yapıldı.

Deprem hazırlıklıĝı kapsamında çevre illerde. Gerekli emtialar ve çadır ,kurugıda soĝuk hava depolarında bozulmadan gıda biriktirilmelidir. Bu olası afadın söylemle deĝil, icraatla hazırlanmalıdır. Uzmanlar bir yandan gùçlendirin ,ne yapılabilir konularını sürekli halkı uyarıyorlar. Burası İstanbul en az 10 ilin toplamı Allah kolay atlatmak nasip etsin ölüm yıkım fazla olmaz inşallah
Millet olarak ders almıyoruz unutuyoruz. Gündemimize almadığımız unuttuğumuz içinde her depremde aynı acıları yaşıyoruz. 99 yılından bu yana 24 yıl geçmiş ve hiç bir ciddi önlemin alınmadığı ortada. Bu günden itibaren ucu açık yakın bir zaman diliminde bu felaket yaşanacak ve muhtemeldirki tarihimizin en acı bilançosuyla karşı karşıya kalcaz.
Hiç zannetmiyorum hazırlık yapıldığına dair..

umarım çok geç olmadan gözle görülür şekilde hazırlık yapılır.
İstanbul depremine hazırlık yapılsa dahi yeterli olacağını sanmıyorum.

Acil Durum Toplanma alanı diye bir alan kalmadı park ,bahçe vs. İstanbul kaderine terk edilmiş bir vaziyette.