Ana İçeriğe >Geç

ForumTeams

3 Adımda Kuru Dudak Bakımı

13-08-2020 Saat 20:30
#1
Çevrimdışı
[Resim: kurududaklar680.jpg]

Dudaklarınızı arındırın

Dudaklarınızı nemlendirmeden önce ölü deriyi temizlemek önemlidir. Bunun için dudak peelinglerinden faydalanabilirsiniz. Bu işlem, dudağınızın üst yüzeyinde bulunan ölü derileri kaldırarak sonradan uygulayacağınız nemlendirici ürünlerin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Dudak peelingi için özel olarak geliştirilen ürünler olsa da evde elinizdeki ürünlerle de dudaklarınıza peeling yapmanız mümkün. Dudaklarınızı ıslattıktan sonra diş fırçanızın yardımıyla nazik dairesel hareketlerle dudaklarınızı ölü derilerden arındırabilirsiniz.
İkinci bir yöntem olarak duştan sonra ıslattığınız bir havluyla dudaklarınızı yumuşakça ovalayarak ölü derilerin soyulmasını sağlayabilirsiniz. Sıcak su ve buharda gevşeyen deriler bu yöntemle kolayca soyulacaktır. 

Gece bakımı

Artık dudaklarınız pürüzsüz hale geldiğine göre nemlendirme adımına geçebilirsiniz. Özellikle gece yatmadan uygulayacağınız dudak maskeleri ve dudak yağları, dudaklarınızın siz uyurken nemlenmesini sağlayacak ve gün boyu nem ihtiyacını karşılayacaktır. Gece boyunca cildiniz kendini yenilediği için, uygulayacağınız bakım maskelerinin etkisi en yoğun seviyede olacaktır. Eğer evinizde dudak maskesi yoksa kalın bir tabaka hindistancevizi yağı ile de nemlendirme işlemini yapabilirsiniz. 

Dudak bakımınızı aksatmayın

Dudaklarınızı arındırıp nemlendirdikten sonra düzenli olarak bu bakımı tekrarlamayı unutmayın. Aynı zamanda makyaj yaparken kullandığınız ürünleri seçerken kurutucu özellikleri olmayan ürünleri tercih edebilirsiniz. Shea ya da hindistancevizi yağı içeren rujları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ürün içeriklerinde bunun gibi nemlendirici özellikli ürünler ne kadar yukarıdaysa o kadar iyi! Bu basit bakımla yaz aylarında dudaklarınızı kolaylıkla besleyebilirsiniz ancak havaların daha soğuk olduğu rüzgarlı kış aylarında ek olarak gün boyunca tazeleyeceğiniz dudak nemlendiricisi ve daha kalın ürünler tercih etmenizde fayda var. 
Limon
Sponsor Reklam

Bu Konudaki Yorumlar
3 adımda kuru dudak bakımı - Yazar: Limon - 13-08-2020 Saat 20:30

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task