Ana İçeriğe >Geç

ForumTeams

Google'de Arama Yapın

Banyo Ritüelinin 5 Faydası

27-11-2020 Saat 00:29
#1
Çevrimdışı
Banyo Ritüelinin 5 Faydası

Şehrin hızına adapte olan düzeniniz kendinize ayırdığınız vakitten çalmanıza sebep oluyor. Kapıyı kapatıp kendinizi dinlemek ve günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için sıcak bir banyo ritüeline şans verin.

1- Modunuzu Yükseltir
Karmaşadan izole olmuş, sessiz ve konforlu bir ortam düşüncelerinizi tazelemenize ve arındırmanıza yardımcı olur. Su içinde dinlenmek anne rahmi hissini yaratarak bilinçaltınızın sakinleşmesini ve rahatlamanızı sağlar.

2- Daha Verimli Uyumanızı Sağlar
Uzmanlar soğuk bir ortamda uyumanın sağlığınıza daha iyi geldiğini söylerken, yatmadan önce uygulayacağınız sıcak bir banyo ritüeli, melatonin üretimini hızlandırarak daha derin ve verimli bir uyku keyfi sürmenize yardımcı olur.

3- Kas Ağrılarınıza İyi Gelir
Isı, kan dolaşımınızı hızlandırır ve hızlanan kan dolaşımı da kasların açılmasına ve rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca hızlanan kan dolaşımı ve banyo suyunuza atacağınız faydalı tuzlarla vücutta biriken iltihabı atmaya yardımcı olabilirsiniz.

4- Kalori Yaktırır
Tabi ki uyguladığınız disiplinli diyetler ya da sıkı bir fitness rutini kadar değil ama, kan dolaşımını hızlandıran ve vücudu arındıran banyo daha kolay kalori yakmanızı sağlar.

5- Cildinize Bakım Yapar
Ne sıcak, ne soğuk. Ilık bir banyo hassaslaşan cilde bakım yaparak sakinleştirir. Banyonuzu birlikte hazırlayacağınız aromatik bakım yağları ile de ekstra bir dokunuş yapabilirsiniz.
KrALiÇe
Google Reklamları

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task