Ana İçeriğe >Geç

ForumTeams

Cildi Besleyen 5 Yiyecek

12-08-2020 Saat 16:50
#1
Çevrimdışı
Cildimizi derinlemesine nemlendirecek krem ve maskeleri her zaman kullanıyoruz ancak beslenmemize de dikkat etmediğimiz sürece hiçbir zaman tam anlamıyla sağlıklı bir cilde sahip olamayız. İşte cildinize sağlık ve nem kazandıracak 5 besin maddesi...

Ceviz

Çiğ ceviz, omega-3 ve aminoasitler açısından çok zengin bir besin olduğu için cildinizde oluşabilecek hasarların onarımına yardımcı olur. Anti-enflematuar özellikleriyle ise sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olurken cildinize sağlıklı bir ışıltı katar.

Avokado

Yağ açısından zengin olan avokadolar, cildinizi besleyerek yumuşak tutmanıza yardımcı olur. Antioksidan ve B Vitamini açısından zengin olmaları nedeniyle cildinizi derinlemesine nemlendirir. 


Salatalık

%95 oranda sudan oluşan salatalık, cilt bakımlarının vazgeçilmezlerinden biri. İçerdiği askorbik asit ile nemi hapseder ve aynı zamanda toksinlerin atılmasını sağlar. Yüksek antioksidan ve mineral seviyeleriyle cildinizin canlı kalmasını sağlar. Suyunuzun içine katabileceğiniz salatalık dilimleriyle vücudunuzun detoks yapmasını da sağlayabilirsiniz.

Keten tohumu

İçerdiği omega-3 ve sağlıklı yağlar ile cildinizin nemlenmesini ve elastikiyetini korumasını sağlar. Özellikle kuru ciltlere keten tohumu yağını yüzeysel olarak da uygulayabilirsiniz. 

Karpuz

C vitamini kollajen üretimini artırarak cildin daha genç görünmesine katkıda bulunurken, cilt yüzeyini yumuşatıp daha canlı görünmesini sağlıyor, kırışık oluşumunu engelliyor. Aynı zamanda koyu gözaltı halkalarını hafifletmeye yardımcı oluyor. A vitamini de cildi gençleştiren, kırışık oluşumunu önleyen ve lekeleri açan özelliğiyle ön plana çıkıyor.
Limon
Google Reklamları

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task