Forumteams.com ForumTeams M.

Hamilelikte Havuç Suyu Ne Kadar Tüketilmeli?

Konu

Döküman #1
Hamilelik süresince bebeğe iyi gelecek eylemlerde bulunmak, örneğin sağlıklı gıdalar tüketmek her anne adayının ortak amacıdır. Bu süreçte sık sorulan sorular arasında hamilelikte havuç suyu içilir mi, havuç suyu hamilelere faydalı mıdır gibi sorular yer alıyor. Gelin bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim.

Antioksidan özelliği de bulunan havuç insan sağlığına faydalı besinlerden biridir. İçerdiği beta-karoten sayesinde vücudu zararlı maddelerden temizleme görevini üstlenen havuç vitamin bakımından da oldukça zengindir. A, K ve C vitaminleriyle beraber kalsiyum da havuçta bulunmaktadır. Kalsiyum sayesinde kemik sağlığına olumlu katkıda bulunan havuç karaciğer için de faydalıdır.

Bu durumda, hamilelikte havuç suyu tüketmek hem anne hem de bebek için faydalıdır. Vücut için yararlı olan havuç hamilelik süresince yorgun hisseden anne adayına enerji verir. Hamilelikte havuç suyu içerek karaciğerlerinizin temizlenmesini sağlayabilir, enfeksiyonlarla daha rahat savaşabilirsiniz. Havuç içerdiği vitaminlerle hamilelik nedeniyle zayıflayan bağışıklık sisteminizin de gücünü yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Hamilelikte Havuç Suyu Faydaları
Havuç suyu fetüse hem doğrudan hem de dolaylı olarak fayda sağlayabilir. Annenin sağlıklı olması bebek için de kritiktir. Ayrıca havuç kalsiyum içerisi sayesinde fetüsün diş ve kemik gelişimine de katkı sağlayacaktır. Hamilelikte ortaya çıkabilecek olan kan şekeri düzensizliklerini havuç yardımıyla kontrol altına alabilirsiniz. Bununla beraber diyabet riskiniz varsa bu konuyu mutlaka doktorunuzla konuşmalı ve doktorunuzun vereceği tavsiyeleri uygulamalısınız.

Kısaca hamilelikte havuç suyu içilir mi, gebelikte havuç suyu içmek faydalı mıdır diye merak eden gebeler rahatlıkla havuç suyu tüketebilirler. Özellikle sıcak zamanlara denk gelen hamileliklerde havuç suyu serinlemek için sağlıklı bir alternatif olabilir. Havucu başka meyve ve sebze sularıyla karıştırarak da tüketebilir, daha besleyici bir içecek elde edebilirsiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor


Google Reklamları