Kayıt Ol

İngilizlerin Yarıdan Fazlası Bu Yıl Yaz Tatiline Gitmiyor

Konu

Döküman #1
İngiltere'de yapılan bir ankete göre İngilizlerin yüzde 68'i koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl yaz tatiline gitmeyecek.

[Resim: kurban-bayrami-tatili-ekonomiye-canlilik-katti.jpg]

Observer gazetesi için Opinium tarafından yapılan ankete göre, İngilizlerin yarıdan fazlası bu yıl tatil rezervasyonu yaptırmadığını belirtirken, bir kısmı da tatil rezervasyonunu ya iptal etmek ya da yeniden düzenleme yapmak zorunda kalmaktan endişe ediyor.

Anketten "bir yaz tatiline gitmeyeceğiz" mesajı çıkarken insanların büyük çoğunluğunun evde kalacağı veya ülke sınırları içinde tatil planları yapacağı belirlendi.

Ankete katılanlara ne zaman tekrar yurtdışında tatil yapabileceklerini düşündükleri sorulduğunda, yalnızca yüzde 5'i Ağustos ayını işaret ederken, yaklaşık yüzde 33'ü, 2022'ye kadar yurtdışında tatil yapamayacaklarına inandıklarını söyledi.

Ankete göre ülke içinde bu yaz tatil yapacakların yüzde 44'ü kırsal veya deniz kenarı yerleri tercih ederken, yüzde 13'ü şehirleri tercih ediyor.

Katılımcılara salgın döneminde en çok neyi özledikleri de soruldu. Yüzde 63'ü arkadaşları ve aileleri ile görüşmeyi, yüzde 44'ü tatile gitmeyi, yüzde 42'si restoranlarda yemek yemeyi ve yüzde 26'sı bara gitmeyi özlediğini söyledi.

İngiltere'de salgınla mücadele kapsamında uygulanan yurtdışı seyahat kısıtlamalarının Haziran ayının sonuna kadar uzatılacağı ve kurallara aykırı şekilde ülkeden ayrılmak isteyenlere 5 bin sterlin para cezası uygulanacağı belirtilmişti.

Yurtdışına seyahate izin verilmezken, zorunlu gidip dönenlere karantina uygulanıyor. Kısıtlamaların hafifletilmesi ve insanların tatile gitmesi için en erken tarih 17 Mayıs olacak. Başbakan Boris Johnson 'a uluslararası seyahatin ne zaman ve nasıl başlayabileceğine ilişkin bir hükümet raporu 12 Nisan'da sunulacak.

#turizmnews
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor


Google Reklamları