Ana İçeriğe >Geç

ForumTeams

Islanan Telefonu Kurtarma Yöntemi

14-07-2020 Saat 20:20
#1
Çevrimdışı
Islanan Telefonu Kurtarma Yöntemi - Islanmış Telofonu Kurtarma

Telefonu hemen kapatın
Telefonumuza su teması olduğu anda ilk yapmamız gereken telefonu kapatmak olacaktır. Telefonunuza sızan su açık olduğu taktirde, çalışan parçaların ısısı nedeniyle içeri doğru hızlı yayılabilir.

Telefonu havlu kullanarak kurulayın
Telefonu su temasından hemen sonra temiz ve tozsuz bir havlu ile iyice kurulamalısınız. Telefonunuzun dış yüzeyi kuruyana kadar nazik hareketlerle kurulayıp diğer işlemlere geçiş yapabilirsiniz.

Pamuk veya kulak temizleme çubuğu kullanın
Normal bezler ve havlular suyu tam anlamıyla içine çekmediği gibi aynı zaman da toz da bırakır. Bu nedenle kurulama işlemine çok daha temiz olmasının yanı sıra suyu içine daha fazla çekmesi için pamuk kullanarak etmelisiniz. Telefonunuzun ayrılan parçalarının tamamını sökerek bir parça pamuk yardımı ile kuruladıktan sonra, kulak temizleme çöpü kullanarak, telefonun üzerinde bulunan ayrıntılı deliklerini de silmelisiniz.

Slika jel kullanın
Slika Jel ismini ilk defa işitmiş olabilirsiniz. Aslında bu madde sizlere çok yabancı değil, yeni kıyafetlerin ceplerinde, ya da yeni aldığınız bir çantanın içerisinde bulunan kağıt paket içerisindeki tozdur. Aldığınız ürünleri nem, pas ve küflenmelerden koruyan iri kum tanecikleri aynı zamanda nem alıcı özellikleri ile de bilinmektedir. Telefonunuzu mümkün olduğunca bol slika jel ile dolu bir kaba koyarsanız, telefonunuzun içerisinde bulunan sıvı ve nem oldukça hızlı bir şekilde kum tanecikleri tarafından emilecektir.


Slika Jel yoksa pirinç ve vakumlu poşet kullanın
Slika Jel’i olmayanlar için ikinci alternatif çözüm pirinç. Telefonunuzun pirinç içerisine koyarsanız, pirinç tanecikleri de aynı oranda telefonunuzun içerisindeki suyu hızlıca emecektir. Pirinç yöntemi konusunda hava almasını önlemek için vakumlu poşet içine pirinç koyup sonrada sıkıcı kapatmak son derece verimli olacaktır. Telefonunuzun su ile temasının miktarına göre ortalama 24-48 saat bu şekilde hiç dokunmadan ve ağızı açılmadan pirince gömülü ve vakumlu poşette bekletmeniz gerekir.

Son aşama olarak şarj cihazınız takın
Sıvı temasından sonra yeterli süreyi beklememizin ardından telefonunuzu vakumlu poşetten çıkarın, tam anlamıyla kurumuş olduğuna emin olun. İlk olarak açmadan şarja takın ve %100 şarjın dolmasını sağlayın. Cihazınız kapalı konumdayken bataryanız %100 dolu olarak kendi kendine açılırken doğabilecek tüm problemler çok daha aza indirgenir. Şarj işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu kullanmayı deneyin.

Alıntıdır.
şenol
Sponsor Reklam

Bu Konudaki Yorumlar
Islanan Telefonu Kurtarma Yöntemi - Yazar: şenol - 14-07-2020 Saat 20:20

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task