Konu Sahibi: Damla, Kategori: Sağlık ve Beslenme, Mesajlar: 4 , Okunma: 419

Sigarayı Bırakmanın Güzelliğiniz İçin 7 Faydası

#1
Sigarayı Bırakmanın Güzelliğiniz İçin 7 Faydası

1. Kırışıklara veda
Sigarayı bırakmanın, güzelliğe dair, en büyük faydalarından birisi kırışık oluşumunun yavaşlamasıdır. Elbette yaşlanmanın bir parçası olan kırışıklardan toptan kurtulmayacaksınız ama sigara içmek bunların oluşumunu hızlandırır ve var olanları da derinleştirir. Bunun sebebi sigaradaki kimyasalların cildinizin elastikiyetini bozmasıdır.

2. Sarkmalar önlenir
Sigara içmenin yüz cildine olumsuz etkilerini herkes bilir ama acı gerçek aynı zamanda kol ve göğüslerde de sarkmalara sebep olmasıdır. Sigaranın içindeki kimyasallar tüm vücudunuzda negatif etkiler gösterir.

3. Bazı cilt koşulları düzelebilir
Sedef, lupus ve diyabet kaynaklı cilt sorunları olan insanların semptomlarında iyileşme görülür. Yapılan araştırmalara göre, cilt sorunu olan kişiler sigarayı bıraktığında çok daha çabuk iyileşme gösterir.

4. Cilt kanseri riskini azaltır
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sigara tüketiminin bazı cilt kanseri tipleri ile yakından ilişkisi vardır. Ciltteki biyopsi izleri ya da huysuz yaralar hakkında güzel olan hiçbir şey yok değil mi? Üstelik cilt kanseri ölümcül de olabilir. Akciğer kanserinden bahsetmedik bile…

5. Dişler beyaz kalır
Çay, kahve veya soda içmenin dişleri sararttığını muhtemelen duymuşsunuzdur. Sigara da aynı riski taşır. Nikotin sarı lekelere ve ağız kokusuna sebep olur. İyi haber ise uzmanların, bıraktığınız zaman bu durumların kolay telafi edildiği yönündeki beyanı.

6. Yaşlılık lekeleri riskini azaltır
Yaşlılık lekelerinin güneşin altında korumasız geçirilen saatlerle olan ilişkisini herkes bilir. Ama araştırmalara göre, bu lekelerin oluşması sigara içen insanlarda daha yoğun oluyor. Bunun sebebi sigaradaki kimyasalların cilde olan negatif etkileri. Elbette çeşitli kozmetik ürünlerle bunları kapatmanız mümkün ama önleme şansı varken bunu değerlendirmek istemez misiniz?

7. Ağız yaraları ve diş kayıpları biter
Ağzınız yüzünüzün büyük bölümünü kaplar, dolayısı ile insanların ilk baktığı yerlerden biridir. Sigara içmek dişlerinizi kaybetmenize ve ağzınızın içinde yaralar oluşmasına sebep olabilir. Sağlıksız olmanız bir yana rahatsız ve çirkin hissetmenize de sebep olacaktır.
[-] Aşağıdaki 2 Kullanıcı Bu Gönderiyi Beğendi
  
Bul
Cevapla
#2
Sigarayı öyle yada böyle bırakırsın ya sağlığın yerindeyken bırakırsın ya hastane koridorunda başını ellerinin arasına alıp bırakırsın yada yogun bakımda artık içecek bi ciğer bırakmadıgın için bırakırsın karar senin
Bul
Cevapla
#3
çok güzel antalatım tesekürler.
Bul
Cevapla
#4
Bağımlılığımın %90 I psikolojik. umarım içenlerde bir an önce bırakır..
Bul
Cevapla
#5
Herkese sigarasız bir hayat diliyorum..
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Masa Başı Çalışanlara Sağlık Sorunlarından Korunmak İçin Öneriler Mango 3 194 23-01-2022 Saat 14:00
Son Yorum: SteLLase
Avokadonun Sağlığa Beş Faydası şenol 2 97 20-12-2021 Saat 20:54
Son Yorum: Damla
Kahvenin Insan Sağlığı Için Faydaları Damla 2 275 16-10-2021 Saat 13:00
Son Yorum: uzman
Sürücü Adayları İçin Genel Sağlık Yönetmeliği Engin 1 84 22-09-2021 Saat 14:20
Son Yorum: FlashSEO
Kemik, Eklemler Için Kolajen Takviyesi ? derindenizcolak 1 82 03-09-2021 Saat 07:43
Son Yorum: Limon

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ForumTeams