Forumteams.com ForumTeams M.

Türk Vatandaşlığına Kabul şartları Değişti

Konu

Döküman #1
BES'e 500 bin dolar yatıran yabancılara vatandaşlık hakkı verilecek, konut alımıyla vatandaşlık sınırı 400 bin dolara yükseltildi

Türk vatandaşlığı kanununun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte değişiklikler öngören yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Düzenlemeye göre, en az 500,000 dolar veya karşılığı döviz tutarında katkı payını, kapsamı Sigorta ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından belirlenen fonlarda tutma ve 3 yıl sistemde kalma şartıyla BES'e yatırdığı SEDDK tarafından tespit edilen yabancılar Türk vatandaşlığı hakkı kazanabilecek.

Taşınmazla vatandaşlık sınırı 400 bin dolar

Yönetmelikle, bir süre önce duyurulan; 250,000 dolar veya karşılığı döviz tutarında taşınmaz edinimi yoluyla Türk vatandaşlığı hakkı edinilebilmesi uygulamasında parasal limitinin 400,000 dolar veya karşılığı döviz miktarına yükseltilmesi bu yönetmelikle resmen gerçekleşti. Ancak uygulama 1 ay sonra yürürlüğe girecek.
Cevapla
#2
Türk vatandaşlığı parayla satılamaz, Verilen vatandaşlıklarla birlikte bu yanlış kararlarında en kısa sürede iptal olmasını temenni ediyorum.
[-] Aşağıdaki 3 Kullanıcı Bu Gönderiyi Beğendi
  
Cevapla
#3
Türklük satılık değildir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Döküman Türk Askerleri Afganistan’dan Dönüyor şenol 1 54 26-08-2021 Saat 12:06
Son Yorum: muratavci

Google Reklamları