Konu Sahibi: Mango, Kategori: Hosting, Mesajlar: 0 , Okunma: 120

Web Hosting Manager Nedir ? ( Whmcs )

#1
Döküman 
WHMCS Lisansı
WHMCS, tüm gereklilikleri içerisinde barındıran hazır paket bir web hosting yönetim yazılımı, otomasyonudur. Online hizmetler ve özellikle Web barındırma (Hosting) hizmeti sunan firmaların kullanmayı tercih ettiği bir yazılım olan WHMCS sayesinde firmalar müşterilerine 50'nin üzerinde farklı ödeme yöntemi sunabilir, pratik şekilde faturalandırma işlemini tamamlayabilir ve müşterilerin ihtiyacı olan destek talebiyle çözüm masası konusunda pratik çözümler üretebilir.

WHMCS özelleştirilebilir bir yapıya sahip olduğu gibi geçmişten günümüze kadar müşterilerin deneyimleri düşünülerek geliştirilmiştir. Bir barındırma firmasının ihtiyacı olan her şeyi içerisinde barındırır ve size daha otomatikleşmiş bir düzen sunar.

[Resim: whmcs.png]


WHMCS gelişmiş bir otomasyon sistemi olduğu gibi kendine ait bir lisans ile korunmaktadır. WHMCS panelini web sitesine kurup, hosting firmasını yönetmek ve daha iyi bir çözüme sahip olmak isteyen kişilerin öncelikle bir adet WHMCS lisansı satın alması gerekmektedir. WHMCS Lisansları 15$ aylık ücretten başlayarak belli zaman aralıklarına belirlenmiş olan lisans ücretleri ile devam etmektedir.

Kendinize ait bir WHMCS lisansı satın almak veya fiyat tablosunu incelemek için Linkleri Görebilmeniz İçin Sitemize Ücretsiz Olarak Üye Olmanız veya Giriş Yapmanız Gerekmektedir. internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

WHMCS Kurulumu
WHMCS Kurulum işlemini tamamlamak için ilk adımda kendinize ait bir lisans anahtarı edinin. Lisans anahtarınızı edindiyseniz şimdi Linkleri Görebilmeniz İçin Sitemize Ücretsiz Olarak Üye Olmanız veya Giriş Yapmanız Gerekmektedir. internet adresini ziyaret ederek kurmak istediğiniz güncel WHMCS sürümünü indirin.

İndirme işlemi sonrasında kurulumun gerçekleştirilebilmesi için sunucunuz içerisinde Ioncube'un kurulu olması gerekiyor. Ioncube'un nasıl kurulacağını bilmiyorsanız Linkleri Görebilmeniz İçin Sitemize Ücretsiz Olarak Üye Olmanız veya Giriş Yapmanız Gerekmektedir. internet adresini ziyaret ederek kurulum işleminin nasıl gerçekleştirilebileceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ioncube'un kurulum işlemini tamamladıktan sonra indirmiş olduğunuz WHMCS Client'ını bilgisayarınız üzerinde arşiv dosyası (zip dosyası) içerisinden çıkartın. WHMCS içerisinde yer alan configuration.php.new dosyasının adını configuration.php olarak değiştirin. Ardından WHMCS klasörü içerisinde yer alan tüm dosyaları eksiksiz olacak şekilde kurulumu yapmak istediğiniz hosting'e FTP yönetimiyle transfer edin.

Şimdi, Linkleri Görebilmeniz İçin Sitemize Ücretsiz Olarak Üye Olmanız veya Giriş Yapmanız Gerekmektedir. dosyasına internet tarayıcınız aracılığıyla giriş yapın. Eğer bu aşamada sorun alıyorsanız Ioncube'un kurulumu doğru şekilde tamamlanmamış olabilir veya dosya yolu doğru olmayabilir. Hiçbir hata mesajıyla karşılaşmamanız durumunda WHMCS'nin kurulum yardımcısı ekranınıza gelecektir.

Bu aşamada ekran üzerindeki talimatları ve istenen dosya izinleri verdikten sonra kurulum işleminizi gerçekleştirin ve lisans anahtarınızın girişini yapmayı unutmayın. Kurulumunuzu sorunsuz şekilde tamamladıktan sonra sunucunuz üzerinden WHMCS'nin kurulum yani install klasörünü tamamen silin ve configuration.php dosyasının dosya iznini CHMOD 644 olarak ayarlayın. Artık WHMCS kullanıma hazır hale gelmiş demektir.
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Webcitynet.tr Hosting Firması Hakkında Engin 2 188 21-03-2022 Saat 21:21
Son Yorum: Engin
Dedicated ( Fiziksel ) Sunucu Nedir ? uzman 0 99 09-06-2021 Saat 12:05
Son Yorum: uzman
Web Hosting Nedir? Mango 2 231 21-05-2021 Saat 13:44
Son Yorum: Mango
Shared Hosting Nedir? Mango 0 137 30-03-2021 Saat 11:53
Son Yorum: Mango
Cloud Hosting Nedir? Mango 0 119 30-03-2021 Saat 11:51
Son Yorum: Mango

Sponsor Reklam / Google Reklamları

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ForumTeams