Ana İçeriğe >Geç

ForumTeams

Google'de Arama Yapın

Windows 7 Kayıt Defteri Açılmaması Ve Çözümü

25-11-2020 Saat 20:37
#1
Çevrimdışı
Windows 7 Kayıt Defteri Açılmaması ve Çözümü

Windows 7 işletim sisteminde kayıt defterinin açılmamasının birtakım nedenleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki genelde virüslerden kaynaklanan sorunlar olmaktadır. Bilgisayara giren virüsler kayıt defterinin açılması için gereken uygulamanın çalıştırılmasını engellemekte ve devre dışı bırakmaktadır.

Mevcut sorun için internet üzerinde birtakım yapılan yorumlar bazı programların kullanılması ya da format atılması şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu sorunun başak türlü bir çözümü bulunmaktadır.

Çözümün içeriği ise başlat butonuna çalıştır yazılması ve burada ortaya çıkan satıra aşağıdaki kodu yazın

Kod:
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f
Bu kodun yazılmasının ardından çalıştır butonuna basılması yeterlidir.

Ancak bu şekilde Windows Kayıt Defteri penceresinin açılmasına çözüm bulamayan kullanıcılar için başka bir yol daha bulunmaktadır. Karşımıza çıkan bu diğer bir yol ise yine başlat menüsüne tıklamak ve çalıştır yazarak, çalıştır programını aktif etmek olmaktadır.

Ardından aktif olan çalıştır’a yazılması gereken ise gpedit.msc komutudur. Bu komutun yazılmasının ardından açılan menü grup ilkesi olmaktadır. Grup ilkesi menüsü üzerinden kullanıcı yapılandırması-> yönetim şablonları-> sistem-> kayıt defteri düzenle bölümüne ulaşılmasından sonra da çift tıklama “yapılandırılmadı” seçeneğini etkin yapmak Windows Kayıt Defterinin aktif olması için yeterli olacaktır.


Alıntıdır.
şenol
Google Reklamları

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows 10 Disk Sorunu Ve Çözümü şenol 0 231 27-06-2020 Saat 02:03
Son Yorum: şenol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task