Bu uygulamayı çalıştırmak için JavaScript'i etkinleştirmeniz gerekir. You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yüz Masajı Neden önemli?

Yorum Yaz

Yüz Masajı Neden önemli?

Profesyonel Üye
Yüz masajı neden önemli?
Yüz masajı neden önemli?

[Resim: LuWckM.jpg]

Sağlıksız beslenme, yorgunluk, cilt bakımına yeterli özen göstermeme gibi nedenlerden dolayı cilt olduğundan daha solgun bir görünüme kavuşuyor. Peki yüz masajı nelere iyi geliyor?Sağlıksız beslenme, yorgunluk, cilt bakımına yeterli özen göstermeme gibi nedenlerden dolayı cildiniz olduğundan daha solgun bir görünüme sahip olabilir. Yüz masajı kan dolaşımını hızlandırır, cildin parlak, canlı ve genç bir görünüm elde etmesini sağlar.


Günün her saatinde, kendinizin de kolaylıkla uygulayabileceği yüz masajıyla, cildinizi güzelleştirerek daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yapacağınız yüz masajı yöntemleri sayesinde cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Her gün cilt bakımınızı yapmadan önce, cildinize masaj uyguladığınız zaman şikayetçi olduğunuz belirtilerden uzun vadede kurtulmanız mümkün.

İşte birçok kişinin ihtiyaç duyduğu yüz masajının cildimiz üzerindeki etkileri:

Yaşlanma belirtilerini azaltıyor

Yaş aldıkça günlük hayatın stresi, gerginliği veya çok kullanılan yüz ifadelerinin sonucu artmaya başlayan yaşlanma belirtilerinden olan kazayakları, kırışıklıklar ve çizgileri azaltmak için yüz masajı iyi bir çözüm olabilir. Yüzünüzdeki kan dolaşımını arttırırken yüzünüzün daha dolgun görünmesini ve bu sayede daha kalkık bir cilt görünümü elde etmenizi sağlayacaktır.

Yüzünüze sürdüğünüz krem ve serumların hızlı emilmesini sağlıyor

Gece yatarken veya evden çıkmadan sürdüğünüz cilt bakım ürünlerinin daha hızlı etki etmesini sağlayabilir yüz masajı. Bu sayede cildinizle daha çabuk bütünleşen ve aktive olma hızını arttıran bir uygulama elde etmiş olacaksınız.

Yüzünüzdeki rahatlamanın ruhunuza etkilerini hissedeceksiniz

Vücut ve ruhun bir bütün olduğunu söylüyorsak ikisinden birinde olan değişimin diğerine de yansıyacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yorgunluğun veya stresin getirdiği gerginlik, burada karşımıza cilt gerginliği olarak değil de çabuk yıpranma olarak çıkıyor. Yaptığınız veya yaptırdığınız masajla rahatlamanızı ve dinginleşmenizi sağlayabilirsiniz.

Sivilce ve yaraların hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir

Kan dolaşımını arttırma, yüz masajının en önemli özelliklerinden biri olduğu için sivilce oluşumlarında etkili olması oldukça doğal. Bir türlü iyileşmeyen veya devamlı iltihaplanan sivilcelerin daha hızlı iyileşmesi için nazik bir biçimde masaj yapmanın etkisini fark edebilirsiniz.

Mor halkaları azaltıyor

Özellikle göz altlarında uykusuzluk ve yorgunluk sonucu ortaya çıkan halkaların azalmasına yardımcı olur. Bahsettiğimiz bölgedeki kan dolaşımını arttırarak solgun bir görünümden kurtulmanızı sağlar.

Yüz masajı genel hatlarıyla nasıl yapılır?

Boyun sarkmalarını önlemek için başınızı hafif yukarı kaldırarak elinizin üst kısmıyla sağ ve sol el dönüşümü halinde, seri olarak boynunuzdan çenenize doğru uygulayın.

Alında yer alan kırışıklıklar için, alnınızın ortasından başlayıp dışa doğru parmaklarınızı hafifçe bastırarak masaj yapın.

Kaşları çatmaktan oluşan kırışıklıkları önlemek için, iki elinizin parmak uçlarıyla burun bölgenizde, kaşınızın ortasına ufak hareketlerle masaj uygulayın.

Göz kenarlarında yer alan kazayağı denilen çizgilerden kurtulmak için ellerinizi şakağınıza yerleştirin, dışa doğru yavaşça çekin ve tekrar serbest bırakın.

Ellerinizle yüzünüzü kapatarak yanlara doğru hafifçe masaj yapın. Böylelikle cildiniz daha gergin, canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Yanaklarınızın daha canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız, her gün burun bölgenizden kulağınıza kadar parmak uçlarınızla masaj yapabilirsiniz.
Beğen Paylaş
[-] Aşağıdaki 1 Kullanıcı Bu Gönderiyi Beğendi
  
Daimi üye
RE: Yüz Masajı Neden önemli?
Teşekkürler çok güzel bir konu
Beğen Paylaş
Yorum Yaz

Bu mesaj için cevabınızı buraya yazınız.

İnsan Doğrulama:
Lütfen aşağıda gördüğünüz onay kutusunu işaretleyin. Bu işlem, otomatik spam botlarını önlemek için kullanılır.

    Yüz Masajı Neden önemli?

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Forumteams.com ! sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

Genel Forum Sitesi, Güncel Forumlar, Bilgisayar, Yazılım, Donanım, Windows, Linux, macOS, Ücretsiz Program İndir, Ip Tv, Türk Tarihi, Dünya Tarihi, Kültür, Sanat, Rap Müzik, Wordpress, MyBB, Vbulletin, SEO, Astroloji, Burçlar, Sağlık, Exxen