Bu uygulamayı çalıştırmak için JavaScript'i etkinleştirmeniz gerekir. You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

Yorum Yaz

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

Profesyonel Üye
Yüz temizleme jeli nasıl seçilir?
Yüz temizleme jeli nasıl seçilir?
Cildinize ve yüzünüze uygulayacağınız ürünler kesinlikle cilt tipinize münasip ürünler olmalıdır. Tersi durumunda cilt problemleri kendisini gösterebilir. Örnek verirsek kuru bir cilt yapısına sahip olup, yağlı ciltlere özel ürün kullanırsanız yüzünüzdeki kuruluk daha da artacaktır. Yağlı bir cilt yapınız varken kuru ciltler için üretilmiş ürünler kullanırsanız da cildinizdeki yağlanma artacak ve bu yağlanma sivilcelere neden olabilecektir. Bu nedenden her şeyden önce cilt tipinizin ne olduğunu öğrenmeli daha sonrasında ürün almalısınız. Hangi cilt tipi hangi yüz temizleme jelini seçmelidir şimdi hep birlikte buna bir bakalım.

KURU CİLT
Nemlendirici özelliği fazla olan yüz yıkama jelleri sizin için münasip olabilecektir. Diğer türlü pul pul dökülme ve kaşınma gibi problemlerle yüz yüze kalabilirsiniz. Köpük formunda olan hafif jeller sizin için daha münasip olabilir.

NORMAL CİLT
En şanslı cilt tipidir. Çoğu yüz yıkama jelini kolayca kullanabilirsiniz. Aşırı nemlendirici ya da aşırı kurutan ürünlerden kaçınmanız yeterli olabilecektir. Dermotolojik ürünleri seçmeniz cilt sağlığınız açısından önemlidir.

YAĞLI CİLT
Eğer cildiniz yağlıysa büyük ihtimalle cildiniz fazla parlıyor ve sivilcelere meyilli demektir. Seçeceğiniz yüz temizleme jelinin sebum dengeleyici olması gayet önemli .Herkesin cildi sebum ismiyle anılan yağ tabakası ile kaplıdır lakin yağlı ciltlerde sebum düzeyi yüksek olduğundan siyah nokta, akne ve yağlanma daha sık görülmektedir. Bu safhada bu yağ dengesini korumak hayli önemlidir.
Beğen Paylaş
İçerik Üreticisi
RE: Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?
Teşekürler elinize sağlık..
Beğen Paylaş
İçerik Üreticisi
RE: Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?
Çok bilgilendirici bir konu olmuş Doğru ürün kullanmış olduğumu gördüğüm için çok sevindim
Beğen Paylaş
Yorum Yaz

Bu mesaj için cevabınızı buraya yazınız.

İnsan Doğrulama:
Lütfen aşağıda gördüğünüz onay kutusunu işaretleyin. Bu işlem, otomatik spam botlarını önlemek için kullanılır.


    Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Forumteams.com ! sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

Genel Forum Sitesi, Güncel Forumlar, Bilgisayar, Yazılım, Donanım, Windows, Linux, macOS, Ücretsiz Program İndir, Ip Tv, Türk Tarihi, Dünya Tarihi, Kültür, Sanat, Rap Müzik, Wordpress, MyBB, Vbulletin, SEO, Astroloji, Burçlar, Sağlık, Exxen