ForumTeams

Kayıt Ol

Ayak Parmakları Arası Deri Döküntüleri Neden Olur ?

Konu

Döküman #1
Ayaklarda Deri Soyulması Neden Olur? Ayaklarda Deri Döküntüsü Sebepleri

Linkleri Görebilmeniz İçin Sitemize Ücretsiz Olarak Üye Olmanız veya Giriş Yapmanız Gerekmektedir.

Linkleri Görebilmeniz İçin Sitemize Ücretsiz Olarak Üye Olmanız veya Giriş Yapmanız Gerekmektedir.


Linkleri Görebilmeniz İçin Sitemize Ücretsiz Olarak Üye Olmanız veya Giriş Yapmanız Gerekmektedir.

Ayak mantarı için eczanelerde reçetesiz olarak satılan krem ve spreyleri kullanabilirsiniz veya doktorunuzun teşhis sonrası reçetelediği ilacı kullanarak deri döküntüsünden kurtulabilirsiniz. Diğer yandan, gelecekte bu tür sorunlarla karşılaşmamak için aşağıdaki önlemler işinize yarayabilir… Havuz, hamam, kaplıca, spor salonu vb. yerlerde çıplak ayakla yere basmayın. Başkasına ait terlik, ayakkabı, çorap veya havluyu asla kullanmayın. Her gün aynı ayakkabıyı giymeyin ve çoraplarınızı her gün değiştirin. 

Polyester (naylon) çoraplar yerine pamuklu çorap ve hava alan ayakkabıları tercih edin. Kuru cilde sahip biriyseniz nemlendirici kremleri kullanın. Duş sonrası veya ayaklarınızı yıkadıktan sonra ayaklarınızı iyice kurulayın. Ayak mantarı şikayeti için doğal yöntem arıyorsanız, ayaklarınızı sirkeli suda bekletmeyi deneyin. Ayaklarınızı temiz tutun. Ne Zaman Doktora Gitmeliyim? Ayaklardaki deri döküntüsüne neden olan faktörler çoğu zaman endişe kaynağı ciddi bir sorun değildir. 

Hatta bazı zamanlarda tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden geçer. Bununla birlikte, ayaklarınızdaki deri soyulmasına aşağıdaki ek semptomlar eşlik ediyorsa kısa zamanda doktora gitmeniz gerekir. Ayaklarda şişme Şiddetli kızarıklık Açık yara şeklinde çatlaklar Herhangi bir neden olmadan şiddetli deri soyulması Ateş, ağız kuruluğu, baş dönmesi, zihin karışıklığı gibi dehidrasyon belirtileri Sonuç: Ayaklardaki deri soyulmasının en yaygın nedeni mantar enfeksiyonlarıdır. Bununla birlikte, sedef ve egzama gibi cilt rahatsızlıkları, ayaklarda aşırı terleme, cilt kuruluğu, güneş yanıkları ve uygunsuz ayakkabı, çorap seçimi gibi nedenlerden dolayı meydana gelebilir. 

Ek semptomların görülmediği basit ayak deri döküntülerini eczanelerde reçetesiz satılan birçok ilaç tedavi edebilir. Eğer bu çözümler işe yaramazsa bir doktora görünerek uygun ilaç tedavisini almak gerekir. El, ayak ve vücudun diğer bölgelerindeki tüm deri döküntüleri için cildiye bölümüne gidilmelidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor


Google Reklamları