Ana İçeriğe >Geç

ForumTeams

Sosyal Medya Yasası Yürürlüğe Girdi

511
48
0
01-10-2020 Saat 19:57
#1
Çevrimdışı
Sosyal medya yasası yürürlüğe girdi
Geçtiğimiz aylarda açıklanan ve Twitter, Facebook, Instagram gibi Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.. Sitemize üyelikler ücretsizdir! platformlarının Türkiye’de bir temsilcilik açmasını zorunlu kılan sosyal medya yasası, bugün itibarıyla resmi olarak yürürlüğe girdi. Yeni yasayla birlikte unutulma hakkı da resmen gelmiş oldu.

Sosyal ağ sağlayıcılara Türkiye'de temsilcilik açma zorunluluğu getiren sosyal medya yasası bugün yürürlüğe girdi. Buna göre, temsilcilik açmayan sağlayıcılara kademeli olarak yaptırım uygulanacak.

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.. Sitemize üyelikler ücretsizdir! yasası bugün yürürlüğe girdi. Yasaya göre, 1 milyondan fazla kullanıcısı olan Twitter, Facebook, Instagram gibi şirketler Türkiye'de temsilcilik açacak.  Temsilcilik açmayanlara, para cezasından reklam yasağına uzanan ve bant daraltılması ile sonuçlanabilecek kademeli yaptırımlar uygulanacak

Sosyal ağ sağlayıcılara Türkiye'de temsilcilik açma zorunluluğu getiren sosyal medya yasası bugün yürürlüğe girdi. Buna göre, temsilcilik açmayan sağlayıcılara kademeli olarak yaptırım uygulanacak.

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.. Sitemize üyelikler ücretsizdir! yasası bugün yürürlüğe girdi. Yasaya göre, 1 milyondan fazla kullanıcısı olan Twitter, Facebook, Instagram gibi şirketler Türkiye'de temsilcilik açacak.  Temsilcilik açmayanlara, para cezasından reklam yasağına uzanan ve bant daraltılması ile sonuçlanabilecek kademeli yaptırımlar uygulanacak.

Kişilik hakları ihlal edildiğini belirtenler içeriğin kaldırılması ya da erişimin engellenmesi için sosyal medya temsilcisine başvuracak. Temsilcinin, başvuruya en geç 48 saat içinde olumlu ya da olumsuz cevap vermesi gerekiyor. Şikâyetlerle ilgili olarak 6 ayda bir rapor yayınlamak da temsilciliğin görev kapsamına sokuldu. 

Cevap yükümlülüğünü yerine getirmeyenlere 5 milyon lira, rapor vermeyenlere 10 milyon lira idari para cezası uygulanacak. Mahkeme kararına rağmen, 24 saat içinde içerikleri kaldırmayan sosyal ağlar sorumlu olacak. 
Sosyal medya yasasıyla unutulma hakkı da getiriliyor. Kişilerin isminin geçtiği ve 'kişilik haklarına saldırı' olarak nitelendirdiği paylaşımlar arama motorlarında görülmeyecek.

Cep telefonunda internet kullanımına ilişkin bir düzenleme de yapıldı. Cep telefonlarında artık IP bilgisinin yanı sıra PORT kaydı da yer alacak. Aynı IP adresi ile internete giren kullanıcılara ait ayrı ayrı bilgi tutulacak. 

İlginizi Çekebilir..
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.. Sitemize üyelikler ücretsizdir!

Kaynak;
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya Giriş yapmanız gerekiyor.. Sitemize üyelikler ücretsizdir!
şenol
Google Reklamları

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Popüler Sosyal Medya Siteleri şenol 0 82 23-08-2020 Saat 01:33
Son Yorum: şenol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task