Kayıt Ol

Donald Trump Kendi Sosyal Medya Ağını Kuruyor

Konu

Döküman #1
Eski ABD Başkanı Donald Trump, Kongre Binası’na yapılan 6 Ocak saldırısının ardından sosyal medya ağlarında kara listeye girmişti. Facebook ve Twitter başta olmak üzere birçok platform eski liderle yollarını tamamen ayırdı.

Aradan geçen aylar sonra Trump’ın kendi kuracağı bir platform ile sosyal medyaya geri döneceği öğrenildi. Muhafazakar kanat için hizmet verecek servis, muhtemelen eski liderin her zaman hayal ettiği gibi kuralsız bir internet ağı olacak.

[Resim: donald-trump-kendi-sosyal-medya-platformunu-kuruyor.jpg]

Donald Trump sosyal medyada “oyunu yeniden tanımlayacak”
Donald Trump’ın yardımcısı Jason Miller, Fox News‘e verdiği demeçte eski başkanın kendi sosyal ağını kurmayı düşündüğünü ifade etti. Miller’a göre bu platform iki ila üç ay içerisinde hayata geçecek. Platformun şimdilik yayın anlayışı belli değil. Ancak açıklamalara göre yakınca çıkacak uygulama, “oyunu yeniden tanımlayacak“. Potansiyel olarak görülen hedef kitle ise başlangıç aşamasında en az on milyon!

Ana akım sosyal medya platformlarının aksine Trump’ın uygulaması sağcı ideolojilere kapı açacak. Muhafazakar topluluğa hitap edecek servis Parler ve MeWe gibi aplikasyonlara alternatif olacak. Ayrıca muhtemelen eski ABD liderinin diğer uygulamalarda hayal ettiği gibi, kendi hizmetinde denetim oldukça kısıtlı olacak. Yahut hiç olmayacak.

Ne olmuştu?
Donald Trump, Ocak ayında tüm popüler sosyal medya platformlarından uzaklaştırılmıştı. Twitter ve Facebook aracılığıyla destekçilerini Kongre Binası‘na çağıran eski başkan, Joe Biden’in seçilmesine karşı çıkmak istiyordu. Fakat işler pek de istediği gibi gitmedi. Sağcı muhafazakarların yaptığı baskın kontrol altına alındı. Ardından Snapchat, Twitch ve YouTube‘un da aralarında olduğu tüm platformlar Trump’la yollarını ayırdı.

İnternethaber
Cevapla
#2
Adam kafasına koyduğu her şeyi yapıyor.para böyle birşey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook İsmini Değiştiriyor: Artık Bir "Sosyal Medya" Şirketi Olmayacak şenol 0 35 20-10-2021 Saat 23:49 Son Yorum: şenol
  Sosyal Medya Yasası Yürürlüğe Girdi şenol 0 221 01-10-2020 Saat 19:57 Son Yorum: şenol
  En Popüler Sosyal Medya Siteleri şenol 0 216 23-08-2020 Saat 01:33 Son Yorum: şenol

Google Reklamları