Konu Sahibi: şenol, Kategori: Microsoft Windows, Mesajlar: 2 , Okunma: 136

Windows 11 Fotoğraf Düzenleyicisi Güncelleme Aldı

#1
Döküman 
Windows 11 fotoğraf düzenleyicisi güncelleme aldı

[Resim: EhyP-sv4_UODJNj2u5MW0Q1.jpg]

Windows 11 fotoğraf düzenleyicisi uygulamasında önemli değişiklikler yapıldı. Yeni güncelleme kullanıcılara ayrıcalıklar sağlıyor.

Microsoft, Windows işletim sisteminde yer alan pek çok uygulamada yaptığı yenilikler ile biliniyor. Bu uygulamalar arasına bir yenisini daha ekleyen firma, şimdi de Fotoğraflar uygulamasını güncelleme kararı aldı ve yapılan değişiklikleri Windows kullanıcıları ile paylaşmış oldu.

Windows 11 fotoğraf düzenleyicisi güncellendi

Microsoft’un sunmuş olduğu Fotoğraflar uygulamasında yapılan güncellemelerden birisi kırpma özelliği olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Kırpma aracının konumunu güncelleyen ekip, bununla birlikte yeni bir işlev daha ekledi. Önceden kullanıcılar bir fotoğrafı yatay döndürebiliyordu. Artık dikey döndürme desteği de eklendi. Eklenen bir diğer özellik şeffaflık üzerine oldu. Fotoğraflar uygulamasında saydam bir görseli ayırt etmek zor olabiliyor. Artık PNG formatında yer alan bir görüntünün düzenlenmesi sırasında arka planın saydam olup olmadığı anlaşılabiliyor olacak. Bu sayede kullanıcılar rahatlıkla düzenleme yapabilecek.

Microsoft’un geliştirdiği Fotoğraflar uygulaması daha pek çok yeniliğe ev sahibi oldu. Yapılan bir diğer güncellemeye göre ekip, ayarlamalar kısmını geliştirdi. Önceden kullanıcılar bir seçeneği kullanırken menü açması gerekiyordu. Yapılan yenilik ile beraber artık menü olmadan birçok seçenek aynı ekranda bulunacak. Bu sayede hızlı düzenleme yapmak mümkün hale gelecek. Bir diğer güncellemede de netlik ayarı, nokta düzeltme ve kırmızı göz giderme özellikleri hakkında. Bu özellikleri kullananlar biraz üzülebilir. Çünkü yeni sürümde artık bu özelliklerin olmayacağı belirtildi. Yeni uygulama kademeli bir şekilde kullanıcılar ile paylaşılıyor. Yine de kullanıcılar mağazayı kontrol edebilir.
Forum İmzasıFikrin rütbesi yoktur.
Cevapla
#2
Windows 11 için en büyük eksiklik bence sürükle bırak özelliğinin olmayışı umarım en kısa zamanda geri getirirler.
Cevapla
#3
Teşşekürler bilgilendirme için.

Umarız ilerki zamanlarda sürükle bırak özelliğinide getirirler kolaylık olur kullanıcılar açısından.
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Windows'da Bozuk Bir Kullanıcı Profilini Düzeltme uzman 1 51 13-10-2022 Saat 22:16
Son Yorum: KrALiÇe
Windows 11’in Beklenen 22H2 Güncellemesi Çok Yakında Yayınlanacak uzman 0 96 10-09-2022 Saat 00:46
Son Yorum: uzman
Microsoft, Windows 11'deki Kapat Menüsünün Tasarımını Değiştiriyor uzman 0 65 10-09-2022 Saat 00:44
Son Yorum: uzman
Windows 12 Mi Geliyor? uzman 0 62 16-07-2022 Saat 12:02
Son Yorum: uzman
Rufus 3.19, Windows 11 Kurulumunda Hesap Gereksinimini Kaldırıyor! uzman 0 140 26-06-2022 Saat 18:59
Son Yorum: uzman

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Bilgisayar, Yazılım, Donanım, Windows, Linux, macOS, Ücretsiz Program İndir, Ip Tv, Türk Tarihi, Dünya Tarihi, Kültür, Sanat, Biyografi, Rap Müzik, Şarkı sözleri, Wordpress, MyBB, Vbulletin, SEO, Astroloji, Burçlar, Saglık, Kpss, Lys, Türkçe Forum, eglence
ForumTeams