Konu Sahibi: Joker’s Grin, Kategori: Eğitim Kurumları, Mesajlar: 0 , Okunma: 56

KPSS Kazanmak İçin Neler Yapmalıyız

#1
Döküman 
KPSS Kazanmak İçin

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nı kazanmak birçok insanın hayalidir. Bu sınavda başarılı olmak için yarışan azımsanmayacak kadar çok insan vardır. Her yıl sınava başvuru sayısı artmakta ve kamu kuruluşuna yerleşmek için adayın alması gereken puan değeri de giderek yükselmektedir. Her yıl tek bir sorunun değeri önceki yıla göre artmaktadır.

♥ Öncelikle bu sınav düzenli çalışma gerektiriyor. Her gün belirlediğiniz saatlerde çalışmalı, diğer sosyal yaşantınızı çalışma saatlerinize göre ayarlamalısınız.

♥ Sınavı kazanacağınıza dair inançlı ve hırslı olmanız gerekiyor. Öncelikle kendinizi inandırıp sonra çalışmaya koyulmalısınız. Başarma hırsınız sizi bu süreçte üst kademeye taşıyacaktır. Sizin gibi birçok insanın bu sınavı başarmak için elinden geleni yaptığını düşünün ve kazanmaya sizin de hakkınız olduğuna inanarak çalışın.
Piyasadaki sınava yakın soru tipi bulunduran kaynak kitapları araştırın. Kpss ezbere dayalı bir sınav olduğundan olabildiğince çok soru tipi görmeniz sizi geliştirecektir.

♥ Sınava çalışma sürenizde eksik konularınızı belirleyin. Bu konuları biriktirmeden halletmeye çalışın. Yeterince öğrendiğinizi düşündüğünüz konuları belli aralıklarla bir test veya konu üzerinden tarayın.

♥ Ezberlenecek konuları kendinize uygun şekilde yazarak ya da tekrar tekrar okuyarak( bu kişiden kişiye değişebilir) öğrenebilirsiniz. Bu konuları kendinize uygun öğrenme teknikleri geliştirerek çalışmanızda fayda var. Örneğin ezberlemede zorluk çektiğiniz konuyu kodlama yöntemi ile çalışabilirsiniz. Bu yöntemde kendi kısaltma veya kodlarınızı oluşturmak yararınıza olacaktır.

♥ Kendinizi denemelerle sınav sürecine alıştırın. Evde, sınavdaki süreye uygun olarak deneme çözün. Dershanelerdeki denemelere yazılabilir kendinizi yarış ortamına alıştırabilirsiniz.

♥ Dershaneye gidip gitmeme kararını siz vermelisiniz. Eğer tek başınıza konu tekrarını düzenli bir şekilde yapıp, kaynak kitaplarla kendiniz çalışabiliyorsanız dershaneye ihtiyaç duymayabilirsiniz. Dershanenin seri denemeler yaparak yarış ortamına hazırlaması yönünden, sık sık konu tekrarı yaptırması yönünden avantajları bulunmaktadır. Dershanede her an sorunuzu çözebilecek birilerinin bulunması aklınızda konuyla ilgili soru işareti kalmasını önleyebilir. Dershaneye gittiğinizde kendinizi daha sistemli ve planlı çalışıyor olarak görebilirsiniz. Bazı dershanelerde çalışmanız için programlar ve bu programları takip etme eylemleri bulunuyor. Dershane beni çalıştırır diye düşünürseniz de yanılırsınız. Çünkü dershaneye gidip çalışmayan bir kişi bu sınavda başarılı olamaz.
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
KPSS'ye Nasıl Çalışılır? Joker’s Grin 0 42 31-01-2022 Saat 13:12
Son Yorum: Joker’s Grin
KPSS Soruları Nasıl Çözülür? Joker’s Grin 0 38 31-01-2022 Saat 13:11
Son Yorum: Joker’s Grin

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ForumTeams